Životopis Hilary Duff

18. října 2008 v 18:49 |  Hilary Duff

Hilary Duff

Celé jméno: Hilary Erthard Duff

Profese: herečka, zpěvačka, návrhářka

Datum narození:28.9.1987

Místo narození:Huston - USA

Znamení:Váhy

Životopis:

Dne 28.9. 1987 se v Hustonu ve státě Texas narodila Bobovi a Susan Duffovým již druhá dcera malá Hilary Erthard Duff. Hilary společně se svou o tři roky starší sestrou Haylie od pěti let navštěvovala balet. Po dvou letech se dostala do velmi známého tanečního klubu The Nutcracker (u nás známý jako Louskáček).

Malá Hilary začala hrát v reklamách a v jedenácti letech uspěla v konkurzu na film Casper a Wendy , který ji pomohl ke slávě a úspěchu.
Potom hrála jen maličké role například v Nemocnici Chicago Hope.

Ve 13-ti uspěla v konkurzu na televizní komediální seriál Lizzie McGuire. Američani si tento seriál zamilovali a díky němu i Hilary. V pár dílech dokonce i zpívala, a protože to nebylo vůbec špatné rozhodla se, že bude i zpěvačka. A tak vlastně vzniklo její první sólové album Santa Claus Lane, později nazpívala i některé písně na soundrack k seriálu Lizzie McGuire. To už mlaďounkou Hilary znala celá Amerika a režiséři ji začali osazovat do nejrůznějších filmů. První film se jmenoval Agent Cody Banks. Po úspěšném vysílání seriálu Lizzie McGuire se produkce rozhodla navždy ukončit natáčení a seriál byl nadobro zakončen filmem jménem Italské prázdniny. Za tento film Hil získala cenu za nejlepší teenegerovskou roli roku. Hilary se chtěla začít naplno věnovat zpěvu, a tak se rozhodla založit kapelu, se kterou se seznámila přes internet.

Ke konci roku 2003 vyšlo Hilaryiné druhé album Metamorphosis, které bylo úspěšnější, než album předchozí a Hil se vydává na svou první tour, při které byly jako obvykle točené podcasty pro fanoušky. Téhož roku natáčela film Dvanáct do tuctu společně se Stevem Martinem.

V dubnu roku 2004 vyhrála cenu za nejlepší zpěvačku roku v Teen Choice Awards. Zatím zřejmě nejúspěšnější film natočený roku 2004 nese název Moderní Popelka. Koncem roku Hilary začíná natáčet další film, tentokrát drama Nikdy to nevzdávej a vydává své další album jménem Hilary Duff.

Roku 2005 je Hil obsazená do filmu Pan božský a díky úspěšnosti filmu Dvanáct do tuctu se produkce rozhodla koncem roku natočit druhý díl této bláznivé komedie o rodině Bakerových a jejich 12-ti dětech. Ještě téhož roku pilná Hilary vydává své třetí album s názvem Most Wanted. Still Most Wanted Tour trvala dva dlouhé a krásné roky. Hilary dostala exkluzivní nabídku zazpívat si v American Celebration at Ford´s Theatre a Salute tu Our Troops, kde zpívala přímo pro Amerického prezidenta. Seznámila se se zpěvákem a frontmanem skupiny Good Charlotte, Joelem Maddenem, který byl její první velká láska.Tento vztah trval až do začátku roku 2007, kdy Joel podvedl Hilary s herečkou Nicole Richie.

Hil si již dlouhou dobu přála zahrát si po boku své straší sestry Haylie. Tento sen se jí splnil roku 2006 kdy bylo zahájeno natáčení komedie o dvou sestrách Tanzie a Avě Marchattových. Tyto role měli původně získat sestry Olsenovy, ale role odmítly. Hil začíná dálkově studovat Harvard, plně se věnovat charitě a její popularita čím dál víc roste i v jiných zemích světa. Hil se pravidelně účastní Home Mission, kde u pultíku rozdává jídlo. Po velmi bolestivém rozchodu s Joelem začíná Hil pracovat na své nové desce s názvem Dignity. Album bylo hotové již koncem roku 2006, ale jelikož na něm byla popsána šťastná láska s Joelem, tak se Hil rozhodla album pozměnit. Na "pozměněném" Dignity je autorkou mnoha písní, ve kterých popisuje její trápení s láskou, jsou to například (Dignity, Gypsy Woman, Never Stop a hit Stranger). Album bylo vydáno v polovině roku 2007 a bylo velmi odlyšné od Hilaryiných předešlých alb, bylo tanečnější a Hil zatím nejbližší. Koncem roku začala Hilaryiná Dignity World Tour , na které Hil připravila divákům neuvěřitelně krásnou taneční show! Spekulovalo se o Hilaryiném příjezdu do Prahy nebo do Ostravy a ještě doteď není nic jisté. Hil před nedávnem dotočila filmy War inc. , Greta a v plném proudu je také natáčení filmu Safetty Glass a dabování animovaného filmu FoodFight. Nyní Hilary dostala nabídku na další film a sice s názvem Peníze pro Dollar , a také pilně pracuje na své nové desce. Na tomto ablu společně s Hilary spolupracuje i známý producent Tinbaland. Po světě se roznesla zpráva, že by královna popu Madonna chtěla nazpívat duet s Hilary a ještě doteď není známo, jak se Hilary či Madonna rozhodly.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.